Labská trasa
Vrchlabí je město na Labi. Nejdelší česká řeka je tu teprve na začátku své pouti – čistá, svěží a živá. Projděte se podél jejího toku – deseti kilometrová procházka vás zavede do Hořejšího Vrchlabí i k místním pivovarům. Nebo šlápněte do pedálů a svezte se po Labské cyklotrase, která městem prochází, je značena č. 2.
Krok za krokem
Náměstí TGM a barokní radnice
Radnice z roku 1737 je budovou městského úřadu i sídlem informačního centra.
Kostel sv. Vavřince
Na místě gotického jednolodního kostela ze 14. století vystavěl v novogotickém stylu vrchlabský stavitel Eduard Zirm podle projektu pražského architekta Šimona Tragla nový kostel v letech 1886 až 1889.
Kaplička sv. Anny
Kaplička z roku 1832 je zasvěcena Svaté Anně, která je považována za patronku města Vrchlabí. V letech 2002–2003 byla zrekonstruována podle historických materiálů včetně studánky uvnitř kaple, do které je svedena voda ze Stavidlového vrchu.
Stará kovárna se zvoničkou v Hořejším Vrchlabí
Chráněná kulturní památka, která patří mezi nejcennější stavby tradiční krkonošské architektury.
Pod Žalým
Žalý je nejstarší kamennou rozhlednou v Krkonoších. Stojí v nadmořské výšce 1019 m a během letní a zimní sezony vás k ní doveze sedačková lanovka z Herlíkovic.
Rodinný pivovar Hendrych a Pivovarská bašta
Na trase potkáte hned dva originální vrchlabské minipivovary. Ať už k osvěžení zvolíte hořkou a plnou chuť Hendrycha nebo některý z chutných speciálů piva Medvěd, nemůžete šlápnout vedle.
Jez a malá vodní elektrárna
Jez prošel v letech 2009 – 2010 rozsáhlou rekonstrukcí. Původní hradítkový jez byl nahrazen jezem klapkovým, byl vybudován rybí přechod umožňující obousměrnou migraci vodních živočichů a vystavěna příjezová malá vodní elektrárna. Klapkový jez s hydraulickým ovládáním umožňuje snadné ovládání jezu a zvyšuje průtočnost říčního koryta v období velkých povodní.
Dům se sedmi štíty
Jeden z nejstarších soukromých vrchlabských domů se podobá vesnické chalupě přizpůsobené městskému životu.