Krkonoše Amerikou

Tradiční velké sobotní setkání amerických automobilů a motocyklů na náměstí a přilehlém zámeckém parku.

Krkonoše Amerikou
Konání akce
Kde

náměstí TGM a zámecký park, Vrchlabí

KRKONOŠE AMERIKOU 2024 – již 9. ročník proběhne ve dnech 2.–4. srpna 2024.

Po roční pauze se opět připravuje oblíbené setkání amerických automobilů a motocyklů ve Vrchlabí. Bude se konat o víkendu 2. až 4. srpna 2024.
Tradiční sobotní setkání se ponese ve stejném duchu jako předchozí ročníky. To se osvědčilo, a tak se návštěvníci mohou přijít podívat na desítky amerických vozidel a motocyklů od sobotní desáté hodiny na náměstí ve Vrchlabí.

Akci bude doprovázet vystoupení skvělé swingové kapely Marty´s Henpecked Club a populární pěvecký soubor Joyful. O atmosféru divokého západu se v malém parčíku u náměstí postará Western Mříčná. Americká hudba, a nejen ta tedy bude bavit lidi do zhruba 14:30 hodin, kdy se kolona vozidel vydá na spanilou jízdu směr Špindlerův Mlýn. Sraz Amerik je již poněkolikáté víkendový především pro účastníky, ale nově bude letošní doprovodný program a afterpárty probíhat v areálu restaurace Švejk na Střelnici, kam jsou zváni úplně všichni. Tam se začnou v pátek sjíždět první „Ameriky“ a večer zahraje skupina Medusa.
Po sobotním americkém dni stráveném na náměstí se účastníci sjedou opět „u Švejka“, kde se roztočí nejen pivo, ale i kvalitní americká zábava. Od 20:00 hodin nám přijedou zahrát kapely Thannos a Mr. Psycho & The Dark Angels.

Můžeme se těšit na americké veterány, supersporty, limuzíny, obrovské Pick Upy, kamiony, motocykly Harley-Davidson a Indian a spoustu dalších amerických skvostů. Na náměstí bude občerstvení, káva, stánky se suvenýry, umělci a velmi zajímavý doprovodný program. Organizátoři srdečně zvou strávit tento víkend právě ve Vrchlabí. Akce na náměstí je zdarma a dá-li sám pán hor Krakonoš i trocha toho dobrého počasí, bude se opravdu na co těšit.

GPS
50.6280736N, 15.6093481E